Ben Kimim

logo kapak

E-posta adresim: osman@koseosman.com

Öncelikle ismim Osman KÖSE. Betamedya’yı merak edenler için. Beta’dan gelir. Yunan alfabesinin ikinci harfi. Kaynağı olmayan bir sempatim var. Bu yüzden genelde kullanıcı ismi olarak seçiyorum.

Okuyorum, Marmara Üniversite’sindeyim. İstanbul’da yaşıyorum. Teknoloji ve Sinema editörüyüm. Birçok web projesinde yazarlıktan,yöneticiliğe kadar çeşitli görevlerde bulundum. Tarafsızım(artık kapandı yada ben ulaşamıyorum) adlı bir yapıda yaklaşık bir sene yazarlık ve sosyal medya yöneticiliği yaptım. Kişisel sebepler nedeni ile ayrıldım. Galatasaray Gazetesi adlı yapıda yaklaşık bir sene basketbol editörlüğü yaptım. Yine kişisel sebepler nedeni ile ayrıldım. Son olarak  Aklında Kalsın adlı çeşitli ilgi alanlarına yönelik sitelerden oluşan bir web ağacının, proje yöneticiliği görevini sürdürdüm, ortakların anlaşmazlığı nedeni ile şimdilik rafa kaldırıldı.

Okumayı severim. Fırsat bulduğum her an okumaya gayret ederim. Haftada bir kitap standardını korumaya çalışıyorum. Kitabın yanında çizgi roman çok okurum. Ortalama sayılabilecek bir dijital arşivim var. Çok sert olamasamda DC fanıyım. Blogum ve merakım sayesinde orta seviye sayılabilecek webmaster bilgisine sahibim. Office programların çoğuna hakimim. Beginner’dan hallice bir ingilizce bilgim var. Fazla müzik dinlemem. Podcast tüketmeye bayılırım. Film ve dizi izlemeyi çok severim. Takip ettiğim yabancı dizilerin sayısını tutamıyorum artık. Neredeyse her gün iki tane dizim var izlediğim. Ciddi olarak takip ettiklerimden örnek vermek gerekirse House of Cards, The Newsroom, Suits, Modern Family, TBBT, The Walking Dead, Game Of Thrones, Brooklyn Nine Nine diye uzayıp gider. Yerli dizilere eskisi kadar bakma fırsatım olmuyor ama yinede takip ettiğim 3-4 iş var. Not düşmek gerekirse; en sevdiğim film; Forrest Gump, en sevdiğim dizi; House. Şu an için blogumu Sinema&TV  ile Teknoloji yazıları oluşturuyor, dolayısıyla vaktimin çoğunluğunu da onlar alıyor.

İçerik Ürettiğim Yerler: Tarafsızım l GSGazete l Aklında Kalsın
Yönetici Olarak Çalıştığım Yerler: Aklında Kalsın
Sosyal Hesap Ölçümlerim: Klout  
Çektiklerim: Instagram
Seyrettiklerim: Youtube 

 

 

Leave a Reply