Egonomik.com

10631_137605844323_2802493_s

Uzun zamandır takip ettiğim bütün yerli yabancı blogları bir yazıda paylaşayım diyorum. Ama her biri ( sürekli takip ettiklerim ) öyle kaliteli ve keyifli içerik üretiyorlar ki hepsini 2-3 cümlede sıralayıp geçmeye içim elvermiyor. Ayrıca yazmayı seviyorum, üstünkörü geçmek bana çok yetersiz geliyor. Bu yüzden bundan sonra devam edebilirsem inşallah her hafta bir blogun incelemesini yapacağım. Hakettileri üzere onları tanımayanlara tanıtmaya çalışacağım.

Bundan mütevellit bana verdiği büyük keyfe istinaden ilk haftanın blogu olarak egonomik.com’u seçtim. Başlamadan blogun Twitter, Facebook, Youtube ve RSS abonelik sayfalarını vereyim. Birde blogun tanıtımını kendi ağızlarından paylaşayım başlayalım incelemesine.

22 Mart 2009 tarihinden beri kesintisiz olarak yayın hayatına devam eden Egonomik.com, bugün Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kişisel blogları arasında yer almaktadır. Web teknolojileri ve mizahi içerikler ağırlıklı olmak üzere; politikadan sinemaya, bilim ve sanattan teknolojiye kadar yazarın ilgi alanını oluşturan farklı kategorilerden pek çok konu, genellikle günlük başlıklar halinde okurlarla paylaşılmaktadır.

egonomik.com

Yukarıda da söylediği gibi blog 2009 yılından beri yayın hayatına devam ediyor. Ama öyle bildiğimiz kişisel bloglar gibi bir gün 2 yazı 6 ay yok sonra 1 yazı bir 3 ay yok mentalitesi ile değil. O günden beri sürekli olarak devam ediyor. Benim tanışma zamanlarım eski sürümünde kayan İstanbul silüeti konduğu zamanlara denk geliyor. Blog tek kişi, Caner Öncel tarafından yönetiliyor. Sitedeki bütün içerik ona ait yani. Kendisinin asli işi senior web developer. Bir webmaster. Elbette bloguda yaptığı iş pareleninde oluyor. Eminim işini çok iyi yapıyordur. Keza Egolabs gibi girişimlerden bunu anlamak mümkün. Ama bu kadar keyifli içerik üreten biri keşke asli olarak bu işi yapsa diyorsunuz. Hangi yazısını anlatmaktan başlayayım, Nokia Lumia’sından çektiklerinden mi, almaya çalıştığı bilgisayardan mı, oturduğu muhitteki yaşadıklarından mı? Yada web tasarımcıları için hazine niteliğindeki içeriğinden mi, site tanıtımlarından mı, anlattığı programlardan mı, bulduğu muhteşem WP temalarından mı ? Görebileceğiniz en komplike insanlardan biri anlayacağınız.

Verdiği webmaster araçları ile a dan z ye birçok derdinize çare olabilir. Her türlü konuyla ilgili bir çözüm önerisi koyuyor bloguna. Yada benim en çok ilgilendiğim bölümlerden biri ikonlar. O kadar çeşitli ve güzel ikonlar var ki illa bir köşede dursun diye alasınız geliyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi WordPress ile de oldukça ilgili, temalardan, eklentilere kadar birçok konuda yardımda bulunuyor. Bunlar dışında sitesi sayesinde eline geçen ürünleri de düzenlediği yarışmalar ile okuyucularıyla paylaşıyor. Hem akıllı, hem gani gönüllü, hem yardımsever hem de hoş sohbet anlayacağınız.

free-palestinaisrail-protesto-freedom-for-palestina-Filistin-israil-Boykot

Ayrıca bu örnekte gördüğümüz üzere gayet duyarlı bir insan.

İnternette bulunuyorum, içerikleri seviyorum, kaliteli içerik benim için kışlık montta bulduğum 10 liradan daha değerlidir diyorsanız eğer egonomik.com sizin için biçilmiş kaftan. Buyrun bir deneyin iki-üç yazıya bakın. Zaten saatlerce çıkamayacaksınız. Ben bile bu yazıda yardımcı olsun diye bloga bakarken daldığım yazılardan ancak 2 saatte bitirebildim yarım saatlik işi. Belirteyim sizde egonomik.com’a içerik önerebilirsiniz. Ve ya bu güzide siteye reklam verebilirsiniz. Ayrıca unutmadan söyleyelim bende kososman.com adına sonuna kadar Egolabs projesini destekliyorum.

607c7f927182ee9e9136603ee8883480

( Şunu söylemeden geçmeyeyim Adblock için bulduğu çözüm sayesinde benim kadar uzun süreli ve sıkı bir Adblock kullanıcısını bile bezdirmeyi başarmıştır. Adblock’daki tek istisnam egonomik.com )

Leave a Reply