İndir.com, Mobil Uygulama Ödülleri 2014

Mobil-Uygulama-Ödülleri-2014-02

İndir.com tarafından düzenlenen Mobil Uygulama Ödülleri 2014 başladı. Türkiye’deki mobil uygulama yazılımcılarına ve bu ekosisteme destek vermek amacıyla düzenlenmiş bu yarışma organizasyonu sayesinde katılımcılar uygulamalarını tanıtma imkanı bulabiliyorlar. Mobilin gelecekte ne kadar önemli bir yer kaplayacağını şimdiden öngören indir.com, ülkedeki bu piyasanın hem daha çok kişiye ulaşabilmesi hem de daha nitelikli bir hal alabilmesi amacıyla düzenlediği bu yarışmada yarışmacılar mobil uygulamalarını sergileyip en iyiler arasında yer almaya çalışacaklar.

Son katılım tarihi olan 15 Nisan’a kadar uygulamalarını gönderebilecek olan uygulama geliştiricilerinin katılım koşullarına uygun olan uygulamaları 18 Nisan tarihinde halk oylamasına açılacak. Bu oylama sonucuna göre halk oylamasını geçen uygulamalar 30 Nisan 2014 tarihinde açıklanacak. 1 Mayıs- 15 Mayıs tarihleri arasında, aralarında Serdar Kuzuloğlu, Arman Acar, Hasan Yaşar, Özgür Akın gibi alanında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek olan uygulamalar, 16-17 Nisan tarihlerinde ODTÜ’de düzenlenecek olan Android Geliştirici Günleri’nde ki ödül töreninde açıklanacak. Ayrıca jüri üyeleri halk oylamasında elenen en fazla 5 uygulamayı da finale taşıyabilecekler.

Yarışmanın herhangi bir yaş sınırı bulunmamakta. 18 yaşın altındaki geliştiriciler ailerinin izni ile bu yarışmaya katılabilirler. Ayrıca belirtmek gerekir ki uygulamaların bütün telif hakları tamamı ile geliştiricilerde olacak.  Birçok farklı platformda çıkan haberler neticesinde şimdiye kadar 56 uygulama yarışmanın veritabanına kayıt edildi.

Yarışmanın birincisine 4.000TL para ödülü ve 1 hafta San Fransisco tatili  (Silikon Vadisi, Otel ve gidiş dönüş uçak bileti) verilecek. Bunun yanı sıra Reklamstore’dan 3.000 TL’lik reklam,Camekan’dan 2.000 TL’lik Google Adwords reklamı,Reknova’dan uygulamanın sitesi için 1 yıllık seo hizmeti,Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı,indir.com’dan 1 yıl uygulamanın tanıtımı verilecek.

Yarışmanın ikincisine, Antalya’da 1 hafta tatil, Reklamstore’dan 1.500 TL’lik reklam hakkı, Camekan’dan 1.000 TL’lik Google Adwords reklamı, Reknova’dan uygulamanın sitesi için 6 aylık seo hizmeti, Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı, indir.com’dan 6 ay ücretsiz uygulamanın tanıtımı verilecek.

Yarışmanın üçüncüsüne Kapadokya Tatili,Camekan’dan 500 TL’lik Google Adwords reklamı,Reknova’dan uygulamanın sitesi için 3 aylık seo hizmeti,Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı, indir.com’dan 3 aylık uygulamanın tanıtımı gibi ödüller hediye edilecek!

Yarışmanın jüri listesine buradan, yarışmanın takvimine buradan, yarışmanın destekleyicilerine buradan, sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz. Yarışmaya katılmak ve katılım koşullarını öğrenmek için yarışmanın ana sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Katılacak bütün uygulamalara şimdiden başarılar.

 

Leave a Reply