MserdarK.com

DSC_0008

Aslında en başında yazmak istediğim blog bu idi. Ama biraz üzerine düşeyim dedim. Kafamda özetlemesi netleşince bu güzel tempoya yakışır şekilde bitirdim. Tanıtacağım ( herkesin bildiği şeyi tanıtmak olamayacağından biz ona saygı göstergesi diyelim) blog mserdark.com . Adet olduğu üzere yazıya başlamadan blogun temel bilgilerini vereyim sonrasında keyifle muhabbetini edelim. Efendim, ulaşmak isterseniz blogun sahibi Serdar Kuzuloğlu’nun Twitter, Facebook, Google + ve blogunun RSS abonelik sayfaları. Ayrıca blogun takip et sayfasından Serdar Kuzuloğlu’nun tematik twitter hesapları gibi birçok hesabına daha ulaşabilirsiniz.

Nereden anlatmaya başlayayım bilmiyorum. Serdar Kuzuloğlu Türkiye’deki internet sektöründe büyük payı olan insanlardan birisi. Bugün gördüğünüz birçok yenilikte bir şekilde eli var. Kendisi bir teknoloji editörü. Ama bu sadece kendini genel tanımlayışı. Bunun dışında televizyoncu, gazeteci, danışman, yatırımcı, girişimci, hoca, konuşmacı. Anlayacağınız çok komplike bir insan. Hayatın bir çok alanında verimli olmaya çalışıyor, keza oluyor da. Blogu da yaptığı bütün bu işlerin bir kesişim noktası gibi. Eğer interneti kullanıyorum ve içeriklere duyarlıyım diyorsanız bu blogu ya da Serdar Kuzuloğlu’nu muhakkak duymuşsunuzdur. Kendisinin de belirttiği üzere en çok titizlik gösterdiği şeylerden biris blogu. Hiçbir çıkar ve fayda gütmeden sadece yazmak istediği için yazıyor. Böyle bir tecrübe üzerine bu derece titizlik de eklenince karşınıza internet dünyasındaki en keyifli içeriklerden biri çıkıyor.

Aklınıza gelebilecek hemen her konuda yazı var bu blogda. Yazılımdan, günlük hayatın keşmekeşine, site incelemelerinden, belgesel önerilerine kadar. Konu kartelası için belli bir sınır yok anlayacağınız. Tabi bu kadar çok konuda yazı olunca insan kalite konusunda kuşkuya düşüyor ama yazıların her biri ( mesleğin güzel bir deformasyonu olsa gerek ) gazeteci titizliğinde yazılıyor. Ben blogu baya zamandır takip ediyorum. Her halde 10 farklı tema değiştiğini görmüşümdür. Ama yayın hayatına ne zaman başladı bilmiyorum. Sitedeki en eski yazı girişi 2007 yılının 1. ayında olmuş. Blog geçmişinde 36 safya var, her sayfada 10 yazı olduğunu düşünürsek yazan birisi olarak söylüyorum ki bu çok büyük bir emek. Buraya verilen emeği evriltebilseydiniz bu emeğin karşılığı büyük bir girişimi kotarana kadar yıllarca başında çalışmaya eşdeğer olurdu herhalde.

Serdar Kuzuloğlu’nun benim için değeri çok büyük. Tanığım günden beri yazdığı, ürettiği herşeyi büyük bir merak ile takip ediyorum. Sevdiğim, yapmak istediğim işi bile onun sayesinde kararlaştırdım. İçerik üretme isteğimde bütün etki ona ait. Yaptığı işi o  kadar keyifle yapıyor ve bu işi yaparken hayatı öylesine dolu yaşıyor ki buradaki yaşam enerjisi ister istemez bir süre sonra sizi de etkilemeye başlıyor. Üretmenin huzurunu Serdar Kuzuloğlu’nun penceresinden baktığınızda çok daha iyi kavrayabiliyorsunuz. Bu pencerenin en net yeri tartışmasız blogu. Herhangi bir yazısını okurken geçirmek istediği duygu düşünce her ne ise aynen alıyorsunuz. Sanki yazarken yanındaymışsınız hissini veriyor. Bunun yanında Keyifle izlediğim bir Sosyal Medya programı var ki her hafta sadece 2 saat izlemek yetmiyor. Bu sene umarım süresi artar.

5438535277_6cdc445780_b

Serdar Kuzuloğu’nu da blogunuda sıkı bir şekilde takip ediyorum, bundan sonra niyetim bu yönde inşallah. Uzun süredir çıkarmak istediği kitabı eminim ben gibi okurları ondan daha büyük hevesle bekliyorlardır. O zamana kadar yazıları, televizyon programları ve röportajları ile idare edeceğiz. Tabiki hepsinden iyisi verdiği konferanslar. Bugüne kadar birçok fırsat denk gelse de hep bir aksilik çıktı bir türlü konferanslarına katılamadım. İnşallah en yakın zamanda ilk konferansına dahil olacağım. Eğer sizde Serdar Kuzuloğlu’nu konuşmacı olarak çağırmak istiyorsanız bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Hayırlı ve keyifli bir ömürde bol bol böyle değerli içerik üretmesi niyeti ile.

 

Leave a Reply