Webrazzi Summit 2013

Blog bugün dünya üzerinde konu internet olunca ağza alınan kelimelerin başında geliyor. Geçmişi çok eski olsa da popüleritesinin yükselişi birebir internetin yükselişi ile paralellik gösteriyor. İnternet şu anda milyonlarca bloga ev sahipliği yapıyor. Aralarında binlerce farklı kategoride olanlar olsa da genel olarak iki kategori altında şekillendiklerini söylemek mümkün. Birincisi kişisel bloglar. Şu anda gezmekte olduğunuz blog gibi. Yazılarına tek bir kişinin yazdığı, çok fazla resmiyete sahip olmayan, tam olarak karşılamasa da (teşbihte hata olmaz) günlüğün internetteki yansıması diyebiliriz. Birde tüzel/sektörel bloklar var. İçeriğinde birçok insanın çalıştığı, belli bir kar amacı güden, resmi, sistemli, çalışan kişilerin “iş” tanımında gördüğü bloglar. Bu tip bloglar çok daha kaliteli ve güvenilir içerik üretirler.

Webrazzi-Odulleri-sahiplerini-buldu_1358161303

Ülkemizde kişisel bloglar yaygın. Hele tumblr gibi türevleri de eklersek akıl almaz sayılara çıkıyor. Sektörel blogların ise ülkede ki en iyi örneklerden hatta belki en iyisi Webrazzi. 2006 yılında Arda Kutsal tarafından kurulan blog bugün Crenvo Danışmanlık bünyesinde çalışıyor.  Web 2.0Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama konularında Türkiye’nin en popüler blogudur. 2008 yılından itibaren yeni yazarlara da kapısını açan Webrazzi o günden sonra çok büyük bir gelişme göstermiştir. Bugün internet ile ilgili hemen her konuda içerik üretir hale geldi. Son derece ciddi ve özenli olarak çalışan Webrazzi ülkedeki internet gündeminin belirleyicisi konumunda. Konuk yazarlardan tutunda yurtdışındaki girişim sahipleri ile röportajlara kadar her konu ile ilgililer. Sitesinde yer alan konu başlıklarına yazmaya kalksam sayfalar yetmez, keza hepsi de dolu dolu.

webrazzi_summit_2013

İşte bu Webrazzi ülkede en kaliteli işlerden biri olan Webrazzi Summit’i düzenliyor. Konusu internet olan ülkedeki en büyük etkinlik. Her sene Webrazzi tarafından düzenleniyor, başlangıcından bitişine kadar hazine değerinde içerikler sunuyor. Birçok salonda dolu dolu geçen etkinlik her yıl dünya çağında onlarca konuşmacıya ev sahipliği yapıyor. Bu seneki etkinlik bundan sadece 2 gün sonra Çarşamba günü düzenlenecek. Bu seneki sloaganları pazarı yeniden şekillendirmek. Bu sene mekanları Swissotel The Bosphorus. Bu seneki konuşmacı listesi yine muhteşem. Hasan Aslanboğa’dan, Alexia Tsotsis’e kadar müthiş bir liste var. Program sabah saat 08:00’da başlayıp akşam 18:00’da son bulacak. Biletlerin çoğu tükenmiş durumda eğer bu muhteşem etkinliği kaçırmak istemiyorsanız hemen kayıt olabilirsiniz. Etkinlik ile ilgili bütün bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu sene ben malesef katılamayacağım ama elimden geldiğince sonradan takip edeceğim. Not tutmayı unutmayın. Buyrun tanıtım videosunu izleyelim.

Leave a Reply