Yeni Joker’den İlk Fotoğraf Geldi

DC’nin yeni film furyasından haberi olmayan yoktur herhalde. Marvel Sinematik Evreni’nin başarısını gören DC aynı evrende geçecek birçok film açıkladı. Bu evrenin başlangıcı olarak da Man Of Steel filmini kabul etti. Gelecek filmler arasında, Aquaman, Flash (diziden farklı bir başrol ile çekilecek), Batman v Superman, Wonder Woman, Cyborg var. Şu aralar en revaçta olan filmimiz Batman v Superman. Yakın zamanda yayınlanan fragmanı sağolsun neredeyse Avangers’ı bile bastırıp şu araların en önemli konusu oldu. İzleyelim  fragmanı.

DC’nin duyurduğu filmlerden birisi de Suicide Squad. Filmin karakterleri Margot Robbie (Harley Quinn), Will Smith (Deadshot), Jai Courtney (Boomerang), Viola Davis (Amanda WallerCara Delevingne (Enchantress) ve de Jared Leto( Joker). Yani anlayacağınız kötülerin oluşturduğu bir topluluğun filmi. Hep söylüyoruz ya dönemin en popüler kavramlarından birisi anti-kahraman. Buradaki bütün karakterler o sınıfa giriyor neredeyse. Ama bizim için en önemlisi Joker. İlk defa Batman’in karşısında olmadan izleyeceğiz onu. Yakın zamanlarda Joker olarak Jared Leto’nun bir  fotoğrafı düşmüştü internete.  Ünlü Joker hikayesi Killing Joke’un kapağının yeniden canlandırılması.

First-Jared-Leto-Joker


Jared Leto’nun bu rolü alması bence çok güzel oldu. Çünkü diğer Joker’lere karşın bu Joker çok daha kanlı, çok daha rahatsız edici olacak. Onun psikopat tavrını en iyi bu tasvirin anlatacağını düşünüyorum. Fakat bu resim bir izlenim yaratsada karakteri tam anlamı ile gözler önüne sermiyordu. Sevgili yönetmenimiz David Ayer’de böyle düşünmüş olacak Joker’in yeni halini tam anlamıyla bizlerle paylaştı. Buyrun hem ona hem ilham alınan çizgi roman versiyonuna bakalım.

Adsız


Bu fotoğraf hakkında düşünceler bol. Çizgi roman okurları aslında bu simayı tanıdık bulacaktır. Çünkü çizgi romanlarda tasvir edilen Joker ( sürekli değişse de) genellikle bu görünümdedir. Fakat Heath Ledger hem çizgi roman okurlarının hem DC ile sinemada tanışmışların aklındaki Joker algısını öyle bir değiştirdi ki artık Joker denince bu adam aklımıza geliyor. Keza çok da başarılı bir performans sergilediği için ona benzemeyen karakterler yanlışmış gibi geliyor. Fakat aklıızdaki kalıbı biraz açarsanız hakikaten güzel bir Joker olacağını göreceksiniz.

Siz ne dersiniz, nasıl olmuş yeni Joker?

Leave a Reply